کشته شدن 16 غیرنظامی در جریان حمله مردان مسلح در بورکینافاسو

به گزارش وبلاگ ماشین، حمله مسلحانه افراد مظنون به ارتباط با تروریست های القاعده و داعش به منطقه ای در شمال بورکینافاسو به کشته شدن چند غیرنظامی منجر شد.

کشته شدن 16 غیرنظامی در جریان حمله مردان مسلح در بورکینافاسو

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ماشین، منابع امنیتی از حمله گروه مظنون به ارتباط با نیروهای تروریستی به شمال بورکینافاسو در دوشنبه و کشته شدن چند غیرنظامی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری رویترز در جریان این حادثه 16 نفر از اهالی یک روستا در شمال بورکینافاسو کشته شدند.

بورکینافاسو،کشور محصور در خشکی و مستعمره سابق فرانسه واقع در غرب آفریقا و پایتخت آن اوآگادوگو است. اکثریت جمعیت بورکینافاسو را مسلمانان تشکیل می دهند. (جزئیات بیشتر)

یک منبع امنیتی به رویترز گفت، مردان مسلح به 200 کیلومتری شمال اوآگادوگو، پایتخت این کشور و منطقه پوب منگائو وارد شده و سپس اهالی منطقه را به بردن بچه ها همراه خود تهدید کردند و از روستائیان خواستند با خرید اسلحه به آن ها کمک کنند. به دنبال امتناع اهالی منطقه، تروریست ها آن ها را با شلیک گلوله کشتند.

این در حالی است که یک منبع امنیتی دیگر نیز به رویترز گفت که تعداد کشته شدگان این حادثه 16 نفر بود.

گروه های شورشی این کشور وابسته به داعش یا القاعده هستند که تاکنون با اعمال خشونت منجر به مرگ صدها نظامی و غیر نظامی در این کشور شده اند. چندی قبل نیز حمله گروهی از مردان مسلح به یک مسجد در بورکینافاسو باعث کشته شدن دست کم 16 نفر شد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشته شدن 16 غیرنظامی در جریان حمله مردان مسلح در بورکینافاسو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 16 غیرنظامی در جریان حمله مردان مسلح در بورکینافاسو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید