پرداخت تسهیلات به 915 طرح مشاغل خانگی در قزوین

به گزارش وبلاگ ماشین، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: در یک سال گذشته 915 طرح مشاغل خانگی در استان تسهیلات دریافت کردند.

پرداخت تسهیلات به 915 طرح مشاغل خانگی در قزوین

محمدمهدی رحیمی نیارکی معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: 915 طرح مشاغل خانگی در استان، طی یکسال گذشته، تسهیلاتی به مبلغ بیش از پنج میلیارد و 278 میلیون تومان دریافت کردند.

رحیمی نیارکی اضافه نمود: برای استان قزوین در حوزه حمایت از مشاغل خانگی طی امسال 88 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود:تسهیلات مشاغل خانگی به دارندگان مجوز این مشاغل در دوبخش مستقل و پشتیبان پرداخت می گردد.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: برای افراد مستقل 100 میلیون تومان و برای افراد پشتیبان به ازای هر نفر زیرمجموعه 50 میلیون تومان و حداکثر برای 40 نفر تا دو میلیارد تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد.

رحیمی اضافه نمود: این تسهیلات با بهره چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله است و جامعه هدف در تقویت مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار، زنان روستایی و شهری دارای مهارت و بعلاوه جوانان هستند.

این مسوول اشتغال استان با تاکید بر همکاری بانک های عامل برای جذب اعتبارات هدفگذاری شده، خاطر نشان کرد: بانک های کشاورزی، رفاه کارگران، توسعه تعاون و پست بانک در پرداخت این تسهیلات با ما همکاری دارند و در صورت جذب و پرداخت اعتبارات تخصیصی می توانیم مجددا همان رقم را دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه حدود 515 رسته شامل رسته های مستقل (خوداشتغالی و انفرادی) و پشتیبان (دارای زیرمجموعه) در پرداخت تسهیلات اشتغال خانگی معین و ابلاغ شده است، اضافه نمود: تقویت پیشران های شیرینی سنتی قزوین، دوخت و دوز و پوشاک، کفش دانسفهان، قالی، زنبورداری، قارچ، عروسک سازی و خشکبار شامل بسته بندی فندق، بادام، پسته و میوه خشک در اولویت کاری ما قرار گرفته است.

رحیمی گفت:متقاضیان برای دریافت این تسهیلات ابتدا باید مجوز مشاغل خانگی را به وسیله دستگاه های میراث فرهنگی، صمت، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد شهید دریافت نمایند و سپس مراحل بعدی مربوط به دریافت تسهیلات را پیگیری نمایند.

وبلاگ ماشین قزوین قزوین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "پرداخت تسهیلات به 915 طرح مشاغل خانگی در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات به 915 طرح مشاغل خانگی در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید