موجودی واکسن اصفهان نزدیک به صفر است

به گزارش وبلاگ ماشین، خبرنگاران/اصفهان مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با اعلام اینکه موجودی واکسن استان نزدیک به صفر است و به همین دلیل واکسیناسیون هیچ گروه جدیدی آغاز نشده، گفت: تا به امروز نزدیک به 270 هزار نفر در استان نوبت اول واکسن و حدود 70 هزار نفر دو نوبت واکسن را دریافت نموده اند.

موجودی واکسن اصفهان نزدیک به صفر است

رضا فدایی در گفت و گو با وبلاگ ماشین، اظهار کرد: تقریبا تمام واکسن کرونایی را که وزارت بهداشت به استان اصفهان تخصیص داده بود به گروه های هدف یعنی افراد 70 سال به بالا، بیماران خاص و قبل از آن به کادر بهداشت و درمان تزریق کردیم و موجودی استان نزدیک به صفر است، به همین دلیل واکسیناسیون هیچ گروه جدیدی آغاز نشده و منتظر دریافت محوله جدید واکسن از وزارت بهداشت هستیم.

وی با اشاره به اینکه از اوایل خرداد به بعد اتفاق جدیدی در زمینه واکسیناسیون کرونا در استان نیفتاد، گفت: تا به امروز نزدیک به 270 هزار نفر نوبت اول واکسن و حدود 70 هزار نفر دو نوبت واکسن را دریافت نموده اند.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه اگر هرچه سریع تر واکسن کرونا از وزارت بهداشت به استان نرسد برای تزریق دوز دوم واکسن شهروندان مشکل خواهیم داشت، گفت: از شهروندان درخواست نموده ایم به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکنند و کسانی که هنوز واکسن نزده اند منتظر پیامک باشند تا بعد از دریافت واکسن های جدید، از آنها برای تزریق واکسن دعوت کنیم.

وی اعلام نمود: ما دوست داریم برنامه واکسیناسیون طبق نظم پیش برود، اما تأمین نشدن واکسن در مقاطع منظم، کار را با مشکل روبرو می نماید.

فدایی در خصوص زمان تحویل واکسن جدید کرونا به اصفهان نیز گفت: ما هم به وسیله رسانه های جمعی در جریان اخبار و منتظر دریافت واکسن های جدید هستیم تا بتوانیم واکسیناسیون گروه های جدید را آغاز کنیم، اما هنوز خبری نیست.

مسئول بیماری های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان همچنین با اعلام اینکه سال جاری موردی از سرخک اثبات شده در اصفهان نداشته ایم، گفت: چیزی که باعث نگرانی مردم گردد وجود ندارد، اما مردم باید واکسیناسیون بچه ها را به موقع انجام دهند تا از رخنه بیماری های واگیردار مثل سرخک به جامعه پیشگیری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موجودی واکسن اصفهان نزدیک به صفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجودی واکسن اصفهان نزدیک به صفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید