سه گل در دو بازی؛ بازگشت منشا به اوج زیر نظر قلعه نویی

به گزارش وبلاگ ماشین، خبرگزاری خبرنگاران- مهاجم نیجریه ای تیم گل گهر سیرجان توانست بعد از دومین بازی لیگ بیستم خود را به صدر بهترین گلزنان لیگ ایران برساند.

سه گل در دو بازی؛ بازگشت منشا به اوج زیر نظر قلعه نویی

به گزارش وبلاگ ماشین، گادوین منشا را سال هاست در فوتبال ایران می بینیم. بازیکنی که پنج، شش فصل پیش با حضور در لیگ ایران و به تن کردن پیراهن تیم پیکان چهره شد. او پس از درخشش در تیم مجید جلالی به تیم های پرسپولیس و استقلال و حالا هم گل گهر سیرجان پیوست. هر چند این مهاجم نیجریه ای را همواره به عنوان یکی از بهترین خارجی هایی که به لیگ ایران آمده است را دوست داشتیم و تاثیر او را در بازی های مختلف می دیدیم اما تا به امروز به یاد نداریم حتی در حد همین دو، سه هفته ابتدایی لیگ برتر بتوانیم او را در صدر جدول گلزنان ببینیم اما گویا اوضاع این فصل برای او از همواره مهمتر است چرا که در دومین بازی از لیپ برتر فصل بیستم هم توانست بدرخشد و بهترین بازیکن تیمش محسوب گردد.

مشا پس از آن که در ملاقات ابتدایی تیمش توانست یک گل و یک پاس گل از خود به جا بگذارد در ملاقات امروز دو بار دروازه حریف را باز کرد تا اولین بازیکن سه گله لیگ بیستم نام بگیرد. هر چند هنوز در هفته ابتدایی هستیم و قطعا اوضاع تغییرات بسیاری خواهد داشت اما او برای ایستادن در صدر بهترین گلزنان باید در انتظار ملاقاتی فردای تیم شهر خودرو نیز بماند چرا که امین قاسمی نژاد از این تیم پیروز به دو بار گلزنی شده است و در صورتی که بتواند در ملاقات فردا نیز گلزنی کند می تواند خود را در کنار منشا در صدر قرار دهد.

سه گل در دو مسابقه! این حتی بهتر از حدنصابی است که گادوین منشا در اولین فصل حضور خود در فوتبال ایران از خود به جای گذاشت. این ستاره نیجریه ای لیگ برتر فوتبال ایران بعد از ثبت یک گل و یک پاس گل در بازی اول گل گهر مقابل سپاهان در بازی امروز ابتدا روی یک ضربه سر پاس احمد زنده روح را به گل اول بازی تبدیل کرد و دقایقی بعد با یک فرار عمقی پشت دفاع مس رفسنجان صاحب توپ شد و با ضربه ای هوشیارانه برای بار دوم داوود نوشی صوفیانی را تسلیم کرد تا تبدیل به مرد دو گله این مسابقه و صدرنشین زودهنگام جدول گلزنان لیگ گردد.

این اتفاق پنج فصل بعد از آن است که گادوین منشا به عنوان یک بازیکن ناشناس وارداتی از لیگ ارمنستان پایش را به فوتبال ایران گذاشت و با گل های عجیب و غریب ، ضربات مهلک و فرارهای پا به توپ طولانی اسمی در کرد و سپس به عنوان یکی از بهترین خریدهای فصل به پرسپولیس پیوست. او در پرسپولیس دوران خوشی را نگذارند و با وجود کیفیت و درخشش های مقطعی هرگز نظر برانکو را جلب نکرد تا جایی که حتی برانکو در محافل خصوصی او را بدترین خرید دوران فوتبال خود خطاب می کرد.

منشا در نیمه فصل دوم حضور خود در پرسپولیس در یک انتقال جنجالی به استقلال رفت و آنجا هم طوری بازی نکرد که نامش در فهرست سال آینده آبی ها ثبت گردد. بنابراین حضور در لیگ فوتبال امارات و نیم فصل بازی در تیم عجمان ادامه حضور او در فوتبال ایران را به شکلی دیگر و توسط مردی که او را به لیگ برتر آورده بود رقم بخورد. درست در شرایطی که صحبت های جدی در خصوص افت جدی و تمام شدن فوتبال منشا وجود داشت مجید جلالی در نیم فصل سال گذشته او را دوباره به فوتبال ایران بازگرداند و در پیشانی خط حمله گل گهر نشاند.منشا با ورود مجدد خود به فوتبال ایران نشانه هایی از کیفیت و توانایی های خود را نشان داد هرچند هنوز آن بازیکن موثر و درخشان سال های پیش نبود با اینحال حضورش در گل گهر مثبت بود وهمکاری او و یونس شاکری یکی از پرگل ترین دوره های تاریخ یک تیم ته جدولی در فوتبال ایران را رقم زد.

در فصل تازه و زمانی که قلعه نویی به جای مجید جلالی برای راهنمایی گل گهر انتخاب شد ابتدا صحبت از جدایی منشا بود اما قلعه نویی با شرط حضور این بازیکن در تمرینات نیم فصل منشا را در جمع آبی پوشان سیرجانی نگه داشت. او در تمام تمرینات پیش فصل حاضر بود و در شرایطی که به خاطر شوخ طبعی یکی از محبوب ترین بازیکنان تیم به حساب می آید آغاز فوق العاده خود در فوتبال ایران را جشن گرفت. اگر سه گل او در مسابقات این فصل را مرور کنید به نتایج جالبی خواهید رسید. گل اول او در این فصل به سپاهان با یک ضربه سر هوشمندانه به سمت چپ و در شرایطی که انگار روی هوا راه می رود، گل دومش توپ ارسالی از سمت راست و یک ضربه سر تمیز در شلوغی محوطه جریمه و از بین مدافعان و گل سومش هم یک فرار هفتاد متری و دریافت توپ از بین مدافعان بدون ضربه اضافی و شم تمام کنندگی ای که از یک مهاجم خارجی انتظار داریم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "سه گل در دو بازی؛ بازگشت منشا به اوج زیر نظر قلعه نویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه گل در دو بازی؛ بازگشت منشا به اوج زیر نظر قلعه نویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید