راه آهن یزد به شیراز احداث می گردد

به گزارش وبلاگ ماشین، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای تکمیل ضلع سوم گردشگری ایران، اعتبار لازم در نظر گرفته شده است.

راه آهن یزد به شیراز احداث می گردد

میراث آریا: محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه نشست شورای اداری با مدیران، سرمایه گذاران و کارآفرینان استان یزد که با حضور رئیس جمهوری برگزار گردید، گفت: سه استان اصفهان، فارس و یزد به عنوان سه ضلع گردشگری ایران هستند و در حال حاضر خطوط ریلی اصفهان به یزد و اصفهان به شیراز و بالعکس وجود دارد، اما ضلع گردشگری یزد به شیراز یک قطعه مفقوده است.

او افزود: رئیس جمهوری اجازه داده است با اعتبار مورد احتیاج، یزد را به اقلید وصل کنیم و از آنجا یزد به شیراز وصل گردد و مثلث مفقوده گردشگری یزد تکمیل می گردد.

نوبخت ادامه داد: در سفر گذشته رئیس جمهوری 70 کیلومتر از خط دوم بافق به اصفهان که از راستا ارژنگ عبور می نماید مورد بهره برداری نهاده شد که تا ایام دهه فجر 30 کیلومتر دیگر و تا هفته دولت سال آینده به طور کامل به انتها می رسد.

او افزود: در سفر قبلی 46 طرح با اعتبار 970 میلیارد تومان مصوب شد که برای این تعداد طرح اعتبار هزار و 91 میلیارد تومان اختصاص یافت، اما برای تکمیل آن ها 37 میلیارد تومان دیگر احتیاج است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: از مجموع 46 طرح مصوب سفر قبلی 22 طرح کامل و 16 طرح با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد وجود دارد که در ماه های آینده در این استان بهره برداری می گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "راه آهن یزد به شیراز احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه آهن یزد به شیراز احداث می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید