خبرنگاران 33 شهروند همدانی سال گذشته بر اثر سوختگی جان باختند

به گزارش وبلاگ ماشین، همدان - خبرنگاران - مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: 33 نفر شامل 25 مرد و هشت زن سال گذشته در این استان بر اثر سوختگی جان باختند که این آمار در سال 98، 26 نفر شامل 15 مرد و 11 زن بوده است.

خبرنگاران 33 شهروند همدانی سال گذشته بر اثر سوختگی جان باختند

ارتین کمالی روز دوشنبه در گفت و گو با وبلاگ ماشین بیان نمود: به تازگی بر اثر انفجار گاز یک منزل مسکونی در کبودراهنگ بانوی 60 ساله به شدت دچار سوختگی و برای مداوا به بیمارستان منتقل شد اما به علت شدت جراحت و سوختگی این زن پس از یک روز بستری در بیمارستان جان باخت.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان خواهان توجه شهروندان به نکات ایمنی برای جلوگیری از آتش سوزی منزل در هنگام پخت و پز، آتش سوزی به وسیله اتصال برق، به وسیله وسایل گرمایشی و نصب سیستم هشدار حریق شد.

کمالی بیان نمود: بهترین کار برای جلوگیری از آتش سوزی در منزل استفاده و نصب سیستم اعلام حریق است و نصب این سیستم در اتاق ها و آشپزخانه باعث می گردد تا در لحظات اولیه آتش سوزی، سیستم هشدار دهد.

وی همچنین توصیه کرد: هنگام استفاده از اجاق گاز، فر و لوازم برقی پخت و پز نباید این وسایل را ترک کرد همچنین هنگام آشپزی از پوشیدن لباس های گُشاد با توجه به احتمال برخورد با شعله و بروز آتش سوزی، پرهیز گردد.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: اگر از وسایل گرمایشی همچون بخاری گازی، شومینه، بخاری برقی، بخاری هیزمی و بخاری های نفتی برای گرم کردن فضای خانه استفاده می گردد برای پیشگیری از آتش سوزی در منازل باید قبل از آغاز فصل سرما یک کارشناس سیستم گرمایشی منزل را آنالیز و مسائل احتمالی را برطرف کند.

کمالی اضافه نمود: همه اشیاء و اجسام داخل خانه باید تا یک متر از سیستم گرمایشی فاصله داشته باشند همچنین دودکش لوازم گرمایشی قبل از آغاز فصل سرما تمیز گردد.

وی ادامه داد: لوازم الکترونیکی و وسایل برقی نیز جزو شایع ترین عوامل ایجاد آتش سوزی در منزل هستند چراکه سیستم های الکترونیکی و مدارهای برق فرسوده، جرقه زده و باعث آتش سوزی می شوند.

کمالی افزود: برای پیشگیری از بروز حریق باید ابتدا همه کابل ها و سیم ها را آنالیز و از نبود خوردگی و پوسیدگی اطمینان حاصل کرد همچنین از یک پریز چند خروجی نگرفت و برای لوازم برقی خانه از محافظ استفاده کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 33 شهروند همدانی سال گذشته بر اثر سوختگی جان باختند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 33 شهروند همدانی سال گذشته بر اثر سوختگی جان باختند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید