بهره برداری از 1200 کلاس درس در خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ ماشین، با مساعدت مدیریت شهری مشهد در شروع سال نو تحصیلی، 293 پروژه با بیش از 1200 کلاس درس به بهره برداری رسیده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

بهره برداری از 1200 کلاس درس در خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ ماشین، قاسم علی خدابنده امروز در هفتادوسومین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار گردید، اظهار کرد: رویکرد فرهنگی شورای پنجم هم ملموس و هم قابل تقدیر بوده و موضوعاتی همچون مشهد؛ شهر انسان مدار و اجتماع محور، نشان دهنده همین رویکرد فرهنگی است. فعالیت های فرهنگی شهرداری نیز گسترده است و به آموزش و پرورش در حوزه های مختلف یاری می نماید.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش خراسان رضوی یکی از پهن پیکرترین ادارات آموزش و پرورش کشور است و یک میلیون و 290 هزار دانش آموز دارد. خراسان رضوی با کمبود شدید 16 هزار معلم روبه رو بوده که رقمی زیاد و از میزان شاغلان بعضی استان ها بیشتر است. این کمبود شدید معلم نگرانی هایی را ایجاد نموده و کوشش شبانه روزی می طلبد.

خدابنده افزود: در ایام تابستان همکاران ما هدف گذاری کردند که در شروع سال تحصیلی جدید هیچ کلاس بدون معلمی نداشته باشیم. از طرفی گستردگی شرایط اقلیمی خاص، تنوع قومیتی و مذهبی و تنوع زبانی و فرهنگی در خراسان حاکم است که کار تعلیم و تربیت را در استان سخت می نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با بیان اینکه از جهت ایجاد عدالت اجتماعی در نقاط صفر مرزی و محروم کوشش کردیم، اعلام کرد: خود را موظف دانستیم تا در چهار مدرسه در سطح استان تنها با یک دانش آموز آن نیز کلاس را سرپا نگه داریم. برای دانش آموزان عشایر با این کمبود نیروی انسانی کار برای ما سخت شده است. حضور 90 هزار همکار فرهنگی شاغل که کاری بیش از وظیفه خود انجام می دهند، موجب شده آموزش و پرورش رضوی یکی از برترین استان ها باشد و در بسیاری از جشنواره ها حائز رتبه های برتر شویم.

وی با اشاره به تصویب 3 درصد عوارض ساخت وسازها و پرداخت آن به آموزش و پرورش برای گسترش فضاهای آموزشی به ویژه در مناطق حاشیه شهر مشهد در حوزه شورای شهر، توضیح داد: میانگین سرانه آموزشی در کشور 5.2 مترمربع و در استان خراسان رضوی، 4.2 مترمربع است که متاسفانه این عدد در مناطق کم برخوردار، 2.2 مترمربع بوده است؛ بنابراین احتیاجمند فضاهای آموزشی بیشتری در مشهد و به ویژه در این نقاط هستیم و به یک میلیون و 290 هزار مترمربع فضای آموزشی احتیاج داریم.

خدابنده افزود: با مساعدت مدیریت شهری مشهد در شروع سال نو تحصیلی، 293 پروژه با بیش از 1200 کلاس درس به بهره برداری رسیده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است. از مدیریت شهری مشهد تقاضا داریم املاک و اراضی در مناطق کم برخوردار شهر مشهد را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا با یاری خیرین و ساخت فضاهای آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی ضمن تقدیر و تشکر از مدیریت شهری برای آسفالت کردن معابر منتهی به مدارس و همچنین لکه گیری 23 هزارمترمربع از فضاهای داخلی مدارس و زیباسازی و بهسازی آن ها، اعلام کرد: تفاهم نامه پیوستن مشهد به شبکه جهانی شهرهای یادگیرنده اقدام ارزشمندی است که هفته گذشته شاهد آن بودیم و امیدواریم به واسطه طرح وقف سواد، 29 هزار و 100 شهروند مشهدی بی سواد را با یاری شهرداری طی 2 سال آینده باسواد کنیم.

وی اعلام کرد: سرانه ورزشی ما از کشور پایین تر است. در کشور 0.17 مترمربع سرانه ورزشی داریم که در خراسان رضوی 0.13 مترمربع است. توجه به سلامت و بهداشت دانش آموزان نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

خدابنده در پاسخ به درخواست رئیس شورای شهر مشهد مبنی بر انعقاد تفاهم نامه ای بین مدیریت شهری مشهد و آموزش و پرورش برای بهره گیری از فضای مدارس در ساعات تعطیلی آن ها و اختصاص آن ها برای انجام فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی نوجوانان و جوانان، توضیح داد: اداره کل آموزش و پرورش در این زمینه اعلام آمادگی می نماید و می توان این طرح را اجرایی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهره برداری از 1200 کلاس درس در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 1200 کلاس درس در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید