برترین زمان سفر به استانبول چه موقع از سال است؟

به گزارش وبلاگ ماشین، برترین زمان سفر به استانبول برای گشت و گذار

بهار و پاییز برترین موقع از سال برای گشت و گذار در استانبول است. آب و هوا خوشایند و دمای هوا در حدود 15 درجه سانتیگراد و بسیار مطلوب است. با این که بهار فصل پر رفت و آمدی است، جمعیت گردشگران تا اواخر ماه می (اردیبهشت) به اوج خود نمی رسد. در پاییز تعداد گردشگر ها رو به افول می گذارد و تا اوایل اکتبر (مهر) کاهش آن ها ادامه دارد، به همین دلیل بسیاری معتقدند که بهار برترین فصل سال است. در بهار و ماه آوریل (فروردین) تمام شهر استانبول برای جشنواره بین المللی لاله، غرق در گل است. با این وجود پاییز فصلی است که در آن شهر در خُم رنگرزی پاییزی جان تازه ای می گیرد، در حالی که باران نم نم و غروب های دل انگیز جلوه های شهر را شبیه نقاشی های امپرسیونیستی می نماید.

برترین زمان سفر به استانبول چه موقع از سال است؟ برترین زمان سفر به استانبول | بهار و پاییز

چه در بهار به ملاقات استانبول بیایید، چه در تابستان و چه در پاییز، لذت بخش ترین زمان تجربه منظره ها دیدنی استانبول صبح زود بلافاصله پس از طلوع آفتاب و عصر و نزدیک غروب است. برترین وقت برای بازدید از کاخ مشهور توپ کاپی صبح روز دوشنبه است که معمولا در آن در آرام ترین حالت خود واقع شده است. در زمستان هر زمانی آن جا بروید، بدون منتظر ماندن در صف یا شلوغی وارد خواهید شوید. تابستان برعکس است و به خاطر گرمای زیاد و حجم بزرگ مردم که وارد شهر می شوند، صف های طولانی برای بازدید از مکان های گردشگری راه می افتد. با این حساب تابستان بدترین زمان برای دیدن توپ کاپی است. از آن جایی که بیش تر مکان های گردشگری در استانبول روزهای تعطیل و ساعات کاری متفاوتی دارند، بهتر است از زمان بازدید و باز بودن آن ها مطمئن شوید و قبل از اقامت هر کدام از جاذبه های گردشگری را چک کنید.

برترین زمان سفر به استانبول برای سواری بر روی قایق تفریحی

برترین زمان قایق سواری روی بسفر مهر و اردیبهشت است

ماه سپتامبر (مهرماه) می تواند برترین زمان سال برای سواری بر روی قایق تفریحی باشد. در مهرماه هوا معمولا گرم است و سرمای زمستان هنوز فرا نرسیده است. پس از آن ماه می (اردیبهشت) برترین زمان است، چرا که در آن می توانید سه نژاد مختلف دلفین را در آب های بسفر ببینید. با تمام این اوصاف، سواری روی قایق تفریحی جاذبه ای برای تمام فصول است. در حالی که آب و هوا ممکن است گاهی باعث تعطیلی آن شود. اگر بتوانید خود را در روزهای کوتاه زمستان به آن جا برسانید، می توانید در سفر صبحگاهی طلوع خورشید را بر فراز تنگه معروف بسفر دیدن کنید.

برترین زمان سفر به استانبول برای خرید

برترین زمان خرید در استانبول تیر، آذر و دی ماه است

استانبول مقصد محبوبی برای خرید است و برندهای مشهور جهانی زیادی را با کیفیت بالا و طراحی محلی در خود جای داده است. علاوه بر برندهای لوکس بین المللی، صنعت فشن محلی این شهر چنان پر رونق است که می توانید در مغازه های معمولی و غیرزنجیره ای آن هم کالاهای خوبی پیدا کنید. تاریخ های به خصوصی برای خرید وجود ندارد، اما اولین هفته ماه جولای (تیر) معمولا با برترین قیمت های تابستان همراه است. تا اواسط ماه آگوست (مهر) فروش به اوج خود می رسد.

فروش زمستانی از اواسط ماه دسامبر (آذرماه) و اوایل ماه ژانویه (دی) با تخفیف های 30 تا 50 درصدی آغاز می شود. در حالی که اقلام فروش نرفته ممکن است در ماه آوریل (فروردین) تا 70 درصد هم تخفیف بخورد. بر این اساس حجم فروش در اوایل بهار کم می شود.

پاییز فصل چانه زنی در بازار بزرگ استانبول است. در حالی که در تابستان که مغازه دارها با سیل مشتریان روبرو هستند، بدترین زمان برای خرید است. بعضی معتقدند خرید از بازار بزرگ در صبح بهتر است، چون مغازه دارها هنوز روز طولانی ای را پیش رو دارند. در حالی که عده ای دیگر سعی می نمایند بلافاصله قبل از بستن بازار برای خرید بفرایند که مغازه دارها فروش خود را نموده اند و هر چه پس از آن است، مازاد آن روز تلقی می شود.

برترین زمان سفر به استانبول در خلوت ترین روزهایش

خلوت ترین روزهای استانبول پاییز و زمستان است

مانند بسیاری از مقاصد گردشگری جهان، این شهر در تابستان پر جمعیت ترین زمانش را سپری می نماید. زمستان اما شاهد کم ترین مقدار حضور گردشگر است؛ علی الخصوص ژانویه (دی) و فوریه (بهمن). در ماه می (اردیبهشت) انبوه جمعیت بازمی شود و در اوایل ماه اکتبر (مهر) کم تر می شود.

برای لذت بردن حداکثری از هر دو فضا، بهتر است اواخر ماه آوریل (فروردین) بروید که در شلوغی گرفتار نشوید، لاله ها را ببینید و از هوای رو به گرم شدن لذت ببرید. صرف نظر از این که در چه زمانی از سال به بازدید از استانبول می آیید، جاهای دیدنی معمولا بعدازظهر شلوغ تر هستند. پس بهتر است برای بازدید از این مکان ها صبح ها که گردشگر ها به آن جا سرازیر نشده اند، یا پس از غروب که کم کم از آن جا می فرایند، برنامه ریزی کنید.

در سفر به استانبول مسجد آبی را از دست ندهید

بدترین روز برای بازدید از مسجد آبی، آدینه است، چراکه این مجموعه در صبح آدینه بسته است و بعدازظهر که باز می شود صف بازدیدنمایندگان آن بسیار طولانی و خسته نماینده است. این بناها در آخر هفته ها و تعطیلات هم عموما شلوغ هستند. بنابراین برترین روزها برای بازدید از مکان های دیدنی با جمعیت کم تر روزهای دوشنبه تا پنجشنبه است.

برترین زمان سفر به استانبول برای فصل شلوغ و داغ

(از آخر اردیبهشت تا شهریور)

در اردیبهشت و شهریور استانبول شلوغ ترین روزهایش را تجربه می نماید

آخر بهار تا اوایل پاییز فصل داغ استانبول است. ماه های ژوئن، جولای و آگوست (خرداد، تیتر، شهریور) اوج گرمای هوا به حساب می آیند. هوا گرم و گاهی شرجی است، نرخ کرایه هتل در بالاترین حد خود است و جمعیت و صف های طولانی در بدترین زمان خود در طول سال قرار دارند. مخصوصا وقتی قایق تفریحی می آید. از طرف دیگر، این زمان برای لذت بردن از غذای دریایی در فضای بیرون، یا قهوه ترک در پیاده روی کنار یک کافه برترین زمان است. بعلاوه برترین فصل سواحل اطراف است و در آن ها کنسرت ها و رویدادهای مختلفی برگزار می شود.

فصل بین خلوتی و شلوغی

(اواسط اسفند تا اوایل اردیبهشت، مهر تا اواسط آبان)

بهار و پاییز استانبول را از ندهید

از آن جاکه استانبول یکی از مقاصد گردشگری محبوب جهان شده است، مسافرت به آن در این فصل باعث نمی شود که کاملا از شر شلوغی خلاص شوید، اما قطعا شرایط تراکم جمعیت و مسائل آن به بدی زمان های اوجش نخواهد بود. دمای هوا در بهار و پاییز می تواند آن را به یکی از برترین و ایده آل ترین مکان ها برای مسافرت بدل کند. بعلاوه می توانید از مزایای بلیت هواپیما و کرایه هتل مقرون به صرفه تر هم بهره مند شوید.

برترین زمان سفر به استانبول برای فصل خلوت

(اواسط آبان تا اواسط آذر، اوایل دی تا اواسط اسفند)

خلوت ترین روزهای استانبول در زمستان رقم می خورد

زمستان فصل خلوت استانبول است. این برترین زمان برای بازدید و تجربه های محلی، تخفیف های بزرگ و جمعیت بسیار اندک گردشگران است. اگر این فصل را انتخاب می کنید به یک بارانی، کفش های ضد آب و یک چتر مقاوم در برابر باد احتیاج دارید. در این فصل شاهد افت چشمگیر نرخ هتل ها هستیم، مخصوصا در ماه های ژانویه (دی) و فوریه (بهمن).

در این فصل به جز مسجد آبی که از بازدید آن بدون احتیاج به منتظر ماندن در صف های طولانی و طاقت فرسا لذت خواهید برد، وقتی هم می خواهید از سرما فرار کنید به حمام سنتی ترک بروید تا تجربه دلچسب و گرمی در دل زمستان داشته باشید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "برترین زمان سفر به استانبول چه موقع از سال است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین زمان سفر به استانبول چه موقع از سال است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید