برنامه تلویزیونی سوره بررسی می کند: اقتصاد نهاد دین

به گزارش وبلاگ ماشین، بیستمین قسمت از برنامه تلویزیونی سوره با موضوع اقتصاد نهاد دین سه شنبه 21 دی ماه ساعت 22 پخش می شود.

برنامه تلویزیونی سوره بررسی می کند: اقتصاد نهاد دین

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ماشین به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما:در قسمت بیستم برنامه سوره که به موضوع اقتصاد نهاد دین اختصاص یافته با سید ابوالحسن نواب، رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفتگو می شود.

در بخشی از سرمقاله این قسمت از برنامه سوره آمده است:

در میان نظریه های موجود در باب اقتصاد نهاد دین دو نظریه وابستگی یا دولت محور و استقلال یا حوزه محور قابل بازخوانی است. نظریه وابستگی بر لزوم تامین منابع مالی نهاد دین از سوی دولت تاکید دارد. در این نگاه دولت نیز میل به ترویج فرهنگ اسلامی را از سوی نهاد دین دنبال کرده و بدین طریق مشارکت خود در منابع مالی را ابراز میکند. در رویکرد استقلال گرایی، آنچه مورد اتفاق نظر فق ها و مراجع شیعه است، استغنای نهاد دین از هرنوع کمک مالی و حکومتی است که منجر به مخدوش شدن استقلال نهاد های دینی شود. چرا که استقلال حوزه بر استقلال مالی آن از قدرت سیاسی پایدار است.

برنامه تلویزیونی سوره، با سردبیری و اجرای مسعود دیانی و تهیه کنندگی مرتضی روحانی سه شنبه شب ها ساعت 22 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش و شنبه ها ساعت 14 بازپخش می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برنامه تلویزیونی سوره بررسی می کند: اقتصاد نهاد دین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه تلویزیونی سوره بررسی می کند: اقتصاد نهاد دین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید