ایستگاه مرزداران را با پیشرفت فیزیکی 34 درصدی تحویل دادند

به گزارش وبلاگ ماشین، تهران (پانا) - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت که مدیریت شهری فعلی پروژه اقدسیه را با پیشرفت فیزیکی 55 درصد و پروژه مرزداران با پیشرفت فیزیکی 34 درصد از مدیریت شهری پیشین تحویل گرفت.

ایستگاه مرزداران را با پیشرفت فیزیکی 34 درصدی تحویل دادند

به گزارش سایت شهر، سیدمناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مراسم افتتاح ایستگاه های مترو اقدسیه و مرزداران؛ بیان کرد: گاهی اوقات اعلام می شود که این پروژه ها در دوره قبلی 99 درصد تمام شده بود اما واقعیت این است که مدیریت شهری پروژه اقدسیه را با پیشرفت فیزیکی 55 درصد و پروژه مرزداران را با پیشرفت فیزیکی 34 درصد از مدیریت شهری پیشین تحویل گرفت. البته زحمات همه گذشتگان قابل قدردانی است.

او با تأکید براینکه شهر تهران نزدیک به یکهزار و 500 دستگاه واگن کم دارد که به هیچ شکلی هم نمی توان اقتصاد حوزه حمل و نقلی را درست کرد، اضافه کرد: اگر حمایت دولت برای واگن و سیویل نباشد شاید 20 تا 25 سال دیگر طول بکشد تا مترو تهران به عنوان حمل و نقل پاک به بهره برداری برسد. داشتن هوای پاک حق تمامی شهروندان تهرانی است.

هاشمی در ادامه اضافه کرد: فارغ از نگاه های سیاسی اگر دولت حمایتی از مترو نداشته باشد هیچگاه نمی توان این پروژه را اقتصادی کرد. بسیار تلاش شد که بخش خصوصی در قالب تبصره 18 و 19 وارد عمل شوند و یک فراخوان نزدیک به 6 ماه زمان شهرداری را گرفت. اما علی رغم حمایت های بهینه سازی مصرف سوخت و بهتر شدن قیمت آن در صورتی که بخش خصوصی وارد شود و داشتن پول تبلیغات و حتی 30 درصد کمک به یارانه دولت، یک قرارداد 105 دستگاه واگن مدیریت شهری به نتیجه نرسید. حتی برای 15 سال برای بخش خصوصی صرف اقتصادی ندارد. باید یک اقدام همه جانبه صورت گیرد و دولت سهم و یارانه خود را بپردازد تا این پروژه اقتصادی شود.

معاون شهردار تهران ضمن اشاره به اجرای زمان کوتاه تری برای تکمیل خطوط 11 گانه مترو تهران، گفت: شرایط اتوبوسرانی در همه کلانشهرها به ویژه شهر تهران بدتر از شبکه مترو است. حدود 60 درصد از اتوبوس ها که مربوط به بخش خصوصی است، عمدتاً دوره قرارداد 10 ساله شان به انتها رسیده است و می توانند که فعالیت نکنند. نزدیک به حدود هزار دستگاه اتوبوس در یک سال و نیم گذشته به علت کرونا، از کار دست کشیده اند. شهرداری بیشتر از امکان پرداخت یارانه ندارد و دولت هم نمی پردازد. امسال از هزار میلیارد تومان یارانه، شاید تا انتها سال دولت 10 درصد آن را بپردازد. این نشان می دهد که اگر این دو حوزه حمایت دولت را نداشته باشند، نیازهای واقعی شهروندان را تأمین نمی کند.

هاشمی با بیان اینکه دو قرارداد 105 دستگاهی واگن توسط مدیریت شهری تنظیم شده است، اضافه کرد: دو هفته آینده ایستگاه باقرخان و شهرک آزمایش افتتاح خواهد شد تا بخش میانی خط 6 تکمیل شود. اما قسمت های بسیار دیگری از خط 6 و 7 ادامه جای کار خواهد داشت. هزینه خط 10 نیز قالب بر 30 هزار میلیارد تومان آغاز شده است که شهرداری به تنهایی نمی تواند آن را پیش ببرد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ایستگاه مرزداران را با پیشرفت فیزیکی 34 درصدی تحویل دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه مرزداران را با پیشرفت فیزیکی 34 درصدی تحویل دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید