انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4 باز هم صدرنشین شد (باکس آفیس هفته)

به گزارش وبلاگ ماشین، انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4 (Kung Fu Panda 4) در هفته دوم اکران با فروش 30 میلیون دلاری باز هم صدرنشین جدول فروش شد. این فیلم خانوادگی که چهارمین قسمت یکی از محبوب ترین فرنچایزهای انیمیشنی است، تا این هفته در آمریکای شمالی 107 میلیون دلار و در سطح بین المللی 176 میلیون دلار فروخته است.

انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4 باز هم صدرنشین شد (باکس آفیس هفته)

در رتبه دوم، تلماسه: قسمت دوم (Dune: Part Two) در سومین هفته اکران خود توانست 29 میلیون دلار از 3847 سینما بفروشد. فروش بلیط این هفته فیلم تنها 37 درصد نسبت به هفته قبل کاهش داشت. تا کنون این دنباله علمی-تخیلی 205 میلیون دلار در آمریکای شمالی و بیش از 400 میلیون دلار در سطح جهانی فروخته است. در هفته آینده، تلماسه 2 از نسخه قبلی خود که 433 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست آورده بود و همزمان با اچ بی او مکس در آمریکا و کانادا پخش شده بود، پیشی خواهد گرفت.

فیلم ماجراجویی آرتور شاه (Arthur the King) تازه واردی است که نتوانست از پس انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4 بربیاید و در جایگاه سوم قرار گرفت. این فیلم با 7.5 میلیون دلار از 3003 سینما پایین تر از حد انتظار ظاهر شد. لاینزگیت 19 میلیون دلار برای این فیلم حال خوب کن درباره مردی که با یک سگ ولگرد زخمی دوست می شود هزینه کرد، بنابراین این رقم برای اولین هفته اکران کمی نگران کننده است. اگرچه منتقدان آرتور شاه را دوست نداشتند (64 درصد در راتن تومیتوز)، تماشاگران سینما استقبال بیشتری کردند و در سینما اسکور به فیلم نمره A دادند.

دیوید ای گراس از شرکت مشاوره فیلم می گوید: این یک فیلم خانوادگی یا کمدی نیست، اما برای تماشاگران سینما که سرگرمی های هیجان انگیزتر را دوست دارند هم ماجراجویی خارق العاده ای نیست. تمام اینها فروش فیلم را پیچیده می کند.

فیلم هیجان انگیز محصول بلوم هاوس لاینزگیت با نام خیالی (Imaginary) با 5.6 میلیون دلار از 3118 سینما در جایگاه چهارم قرار گرفت. پس از دو هفته اکران، این فیلم ترسناک درباره زنی که از طریق خرس عروسکی به نام چانسی شکنجه می شود 19 میلیون دلار به دست آورد. خوشبختانه فیلم خیالی برای استودیو بلوم هاوس حدود 11 میلیون دلار هزینه داشت، بنابراین در اکران سینمایی خود جایگاه مناسبی دارد.

درام زندگی نامه ای مذهبی کابرینی (Cabrini) محصول استودیوی آنجل، پنجمین عنوان برتر این هفته است. این فیلم 2.8 میلیون دلار از 2850 سالن سینما بدست آورد و مجموع فروش داخلی خود را به 13 میلیون دلار رساند.

فیلم کمپانی A24 به نام عشق دروغ ها خون ریزی (Love Lies Bleeding) به کارگردانی رز گلس و بازی کریستن استوارت که دومین هفته اکران خود را پشت سر می گذارد، با افزایش فروش بیش از صدردصدی در جایگاه ششم قرار گرفت. این فیلم که داستان رابطه بین یک مدیر باشگاه منزوی با یک خانواده جنایتکار و یک بدنساز جاه طلب را روایت می کند، با 2.48 میلیون دلار مجموع فروش خود را در آمریکای شمالی به 2.76 میلیون دلار رساند.

درام زندگی نامه ای باب مارلی: یک عشق (Bob Marley: One Love) که پنجمین هفته اکران پیروز خود را پشت سر می گذارد، این هفته در رتبه هفتم قرار گرفت. این فیلم توانست با 2.3 میلیون دلار مجموع درآمد خود را در باکس آفیس داخلی به 93.36 میلیون دلار برساند.

درام زندگی نامه ای یک زندگی (One Life) با بازی آنتونی هاپکینز در نقش یکی از ناجیان بچه ها چکسلواکی تحت اشغال آلمان به نام سر نیکلاس وینتون، یکی دیگر از فیلم هایی است که اولین هفته اکران خود را پیشت سر می گذارد. این فیلم که در راتن تومیتوز امتیاز 89 از 100 و در IMDb امتیاز 7.6 از 10 را به خود اختصاص داده است، با 1.7 میلیون دلار فروش در هفته اول به جمع ده فیلم برتر باکس آفیس اضافه شد و در رتبه هشتم قرار گرفت.

یک تازه وارد دیگر، فیلم کمدی محصول فوکوس فیچرز انجمن جادویی سیاه پوستان آمریکا (The American Society of Magical Negroes) به رتبه نهم رسید. این فیلم تنها 1.25 میلیون دلار از 1146 سینما به دست آورد. بعید است بررسی ها و تبلیغات کلامی به این فیلم که در راتن تومیتوز امتیاز 30% دارد کمکی کند. کوبی لیبی در اولین تجربه کارگردانی اش این فیلم را با بازی جاستیس اسمیت و دیوید آلن گریر می سازد. داستان درباره مرد جوانی است که در سازمانی استخدام می شود که هدفش آسان تر کردن زندگی برای سفیدپوستان است.

در نهایت درام مذهبی فرشتگان معمولی (Ordinary Angels) دهمین فیلم این هفته است. این فیلم در هفته چهارم 1 میلیون دلار فروخت و مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به 18 میلیون دلار رساند.

مجموع باکس آفیس داخلی در این هفته 9.6 درصد کمتر از سال 2023 است. در آینده نزدیک این امید وجود دارد که دنباله کمدی-فانتزی سونی یعنی شکارچیان روح: امپراتوری یخ زده (Ghostbusters: Frozen Empire) (22 مارس) و فیلم محصول مشترک برادران وارنر و لجندری گودزیلا در برابر کونگ: امپراتوری نو (Godzilla x Kong: The New Empire) (29 مارس) یک تغییر اساسی برای باکس آفیس این ماه رقم بزنند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4

Kung Fu Panda 4

230.00107.74
تلماسه: بخش دوم

Dune: Part Two

329.10205.31
آرتور شاه

Arthur the King

17.507.50
خیالی

Imaginary

25.6019.08
کابرینی

Cabrini

22.8113.00
عشق دروغ ها خون ریزی

Love Lies Bleeding

22.482.76
باب مارلی: یک عشق

Bob Marley: One Love

52.3093.36
یک زندگی

One Life

11.701.70
انجمن جادویی سیاه پوستان آمریکا

The American Society of Magical Negroes

11.251.25
فرشتگان معمولی

Ordinary Angels

41.0018.07

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می شود.

منبع: boxofficemojo

منبع: دیجیکالا مگ

به "انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4 باز هم صدرنشین شد (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمیشن پاندای کونگ فوکار 4 باز هم صدرنشین شد (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید