اندیشکده، دموکرات ها ممکن است پیروزی ترامپ در انتخابات را نپذیرند

به گزارش وبلاگ ماشین، یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی با آنالیز احتمالات پذیرفته نشدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر، نوشت: اگر ترامپ برنده گردد بدون این که آرای مردمی را از آن خود کند، دموکرات ها بعید است توانایی پذیرش آن را داشته باشند.

اندیشکده، دموکرات ها ممکن است پیروزی ترامپ در انتخابات را نپذیرند

در این گزارش به قلم آقای شادی حمید از اعضای اندیشکده بروکینگز آمده است: اکنون دوره و زمانه آن است که باید انتظار بدترین ها را داشت و تنها امیدوار بود که این بدترین ها در حدی باشند که بتوان تحمل کرد. بعضی اینگونه مطرح می نمایند که بدترین اتفاق هم اکنون پیش آمده است یعنی فاجعه مالی و مرگ 200 هزار نفر در پاندمی کرونا در آمریکا درحالی که رئیس جمهوری این کشور و سرسپردگان وی در اقدامی خودفریبانه اصرار دارند که بگویند اتفاقات بهتر در راه هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیلهای ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ ماشین بخوانید. (کلیک کنید)

نویسنده در ادامه این مقاله که در وبسایت نشریه آتلانتیک نیز منتشر شده، می افزاید: از سوی دیگر نیز بعضی افراد هستند که به فاجعه های دیگر می اندیشند و ترامپ را فاشیست و دیکتاتور و آمریکا را کشوری درمانده می خوانند اما نگرانی من از زمانی است که ترامپ بار دیگر برنده انتخابات گردد و دموکرات ها یا دیگران در طرف مخالف دولت تمایلی برای پذیرش این نتایج نداشته باشند و یا این که قادر به پذیرش آن نباشند.

وی تاکید می نماید: باخت جو بایدن در این شرایط بدترین اتفاق است نه از این جهت که ترامپ بعد از پیروزی آمریکا را نابود خواهد نمود چرا که توانایی آن را ندارد بلکه به این جهت که اعتماد به دموکراسی را ضعیف نموده و به ناآرامی های اجتماعی و خیابانی بیشتر در شهرهای آمریکا بخصوص پورتلند، اورگن و سیاتل ختم گردد. یه همین دلیل است که جمهوریخواهان هوادار نظم و قانون که از شورش ها در آمریکا ناراحت هستند می توانند دلیلی برای رای دادن به بایدن دموکرات داشته باشند حتی اگر نتوانند خودشان را راضی به چنین رای بنمایند.

در این مقاله با اشاره به دلایل اعتراضات احتمالی خیابانی در آمریکا پس از انتخابات، آمده است: باخت بایدن پس از این که اختلاف فاحشی با ترامپ در نظرسنجی های تابستان داشته، مردم را نسبت به این که به انتخابات سیاسی به عنوان ابزاری برای تغییر نگاه نمایند، سرخورده خواهد نمود آن هم در زمانی که این سرخوردگی در آمریکا به طرز خطرناکی بالا است. اگر دموکرات ها نتوانند فردی مانند ترامپ را شکست دهد که تا به این اندازه بخاطر پاندمی کرونا و مسائل عمده مالی در کشور منفور است، آیا اصولا دموکرات ها خواهند توانست درانتخابات دیگری پیروز شوند؟

وی ادامه داد: فرض بر این است که دموکراسی پس از ارتکاب اشتباهات بتواند آن را تصحیح کند بخصوص اگر این اشتباهات در حد انتخاب فردی مانند ترامپ باشد، فردی که به هیچ عنوان شایسته بالاترین کرسی ملت آمریکا نیست و با گذشت هر روز، دونالد ترامپ این عدم شایستکی را بیش از پیش از خود بروز می دهد.

در ادامه این گزارش با اشاره به نتایج انتخابات سال 2016 و مسائل لیبرال ها در پذیرش آن در آن موقع، آمده است: چطور آن همه هوادار این حزب توانستند در کنار فردی نژادپرست قرار گیرند. این بار شرایط بدتر خواهد بود. در سال 2016 ترامپ دفتر سیاسی نداشت و کسی نمی توانست تصور کند که وی چگونه رئیس جمهوری می تواند باشد. در آن موقع بسیاری از رای دهندگان تمایلی نداشتند باور نمایند آمریکا عظیم است و دلیلی هم نداشتند که وضع موجود آن موقع را تحمل نمایند و از این رو تمایل داشتند که فردی ناشناخته و ریسکی را پذیرا باشند. اما اکنون خیلی ها باید به خطرات ترامپ آشنا باشند. گذشته از این، در آن موقع هیلاری کلینتون نامزدی تک قطبی بود در حالی که بایدن اینگونه نیست.

در این مقاله آمده است: از آنجایی که تعداد نظرسنجی هایی که سال جاری به نفع بایدن بوده بیشتر از نظرسنجی هایی هستند که در سال 2016 به نفع کلینتون بودند، قبول پیروزی ترامپ این بار برای مخالفانش سخت تر خواهد بود.

بنا بر این گزارش، اگر ترامپ بتواند پیروز گردد احتمالا این امر با وجود باخت وی در تعداد آرای مردمی خواهد بود. این امر نیز موجبات دلسردی نسبت به نتایج انتخابات و نظام الکترال را فراهم خواهد نمود.

این اندیشکده می افزاید: لیبرال های دموکرات بر این عقدیه اند که جمهوریخواهان متقلب هستند. علاوه بر همه هنجارشکنی های ترامپ، حزب جمهوریخواه به کارهایی هچون هرج و مرج طلبی، پاک کردن لیست رای دهندگان و بستن اماکن رای گیری در محله های سیاه پوست معروف است.

در انتهای این گزارش آمده است: البته جمهوریخواهان نیز در صورت باخت عصبانی خواهند شد و خود ترامپ نیز به طور حتم به نتایج انتخابات حمله خواهد نمود. اما اگر بایدن پیروز گردد خواهد توانست هم آرای مردمی و هم مجمع الکترال را به دست آورد و این کار را با اختلاف فراوان انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اندیشکده، دموکرات ها ممکن است پیروزی ترامپ در انتخابات را نپذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندیشکده، دموکرات ها ممکن است پیروزی ترامپ در انتخابات را نپذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید