استقرار راهنمایان گردشگری کردستان در اماکن تاریخی و گردشگری

به گزارش وبلاگ ماشین، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، استقرار راهنمایان گردشگری کردستان در اماکن تاریخی و گردشگری صورت می گیرد.

استقرار راهنمایان گردشگری کردستان در اماکن تاریخی و گردشگری

منصور مهرزاد اظهار کرد: استان کردستان دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی است که باید این قابلیت ها به شکل مناسبی به گردشگران معرفی گردد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کردستان اضافه کرد: در این راستا و با هدف آمادگی و ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزی، یک دوره آموزشی با حضور راهنمایان به منظور بازآموزی و تشریح وظایف آنها در سنندج برگزار گردید.

او عنوان نمود: در این دوره آموزشی مباحثی نظیر معرفی جاذبه های تاریخی استان، رعایت پروتکل های بهداشتی در سفر، آشنایی راهنمایان گردشگری با مراکز خدماتی و بهداشتی ضروری و…مطرح شد.

مهرزاد با اشاره به اینکه این راهنمایان به صورت ویژه در شهرهای گردشگرپذیر استان فعالیت خواهند داشت، ادامه داد: مسجد جامع سنندج، عمارت خسروآباد، عمارت مشیر دیوان، موزه باستان شناسی سنندج و موزه مردم شناسی خانه کرد از جمله اماکن تاریخی هستند که راهنمایان گردشگری به صورت شیفتی در این بناها مستقر می شوند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اضافه کرد: حضور راهنمایان در محل بناهای تاریخی و موزه ها این امکان را به گردشگران و مسافران نوروزی می دهد که اطلاعات بیشتری را در مورد آثار تاریخی و دیگر اماکن دیدنی و جاذبه های گردشگری استان کردستان کسب نمایند.

او یادآور شد: امیدواریم با اجرای برنامه های فرهنگی و تفریحی متعدد بتوانیم در منطقه ها مختلف استان، نوروزی متفاوت را برای میهمانان و گردشگران خلق کنیم.

منبع: همگردی

به "استقرار راهنمایان گردشگری کردستان در اماکن تاریخی و گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار راهنمایان گردشگری کردستان در اماکن تاریخی و گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید