چگونه از هوش مصنوعی Copilot در ویندوز 11 استفاده کنیم؟

به گزارش وبلاگ ماشین، در آپدیت تازه ویندوز 11، هوش مصنوعی Copilot به این سیستم عامل اضافه شده که امکانات جذابی را در اختیار کاربر قرار می دهد. روی هم رفته هوش مصنوعی Copilot تا حد زیادی همان هوش مصنوعی استفاده شده در موتور جستجوی بینگ موسوم به Bing Chat است که البته برای برقراری ارتباط با سایر برنامه ها هم امکانات خوبی ارائه می دهد. اگر در خصوص استفاده از این مشخصه سوالات زیادی دارید، در این مطلب به چگونگی استفاده از آن می پردازیم.

چگونه از هوش مصنوعی Copilot در ویندوز 11 استفاده کنیم؟

آپدیت کردن ویندوز برای دسترسی به هوش مصنوعی Copilot

اگر در ویندوز 11 خود هنوز به این مشخصه دسترسی ندارید، باید این سیستم عامل را آپدیت کنید. برای این کار راهی Settings > Windows Update شوید و سپس روی Check for Updates کلیک کنید تا نوترین نسخه این سیستم عامل دانلود و نصب گردد. با وجود اینکه برای تقریبا تمام کاربران ویندوز 11 این آپدیت منتشر شده، ولی اگر هنوز این آپدیت نو را مشاهده نمی کنید، پس بدون شک طی روزها یا هفته های آینده از این آپدیت بهره مند خواهید شد.

بعد از نصب این آپدیت، باید سیستم را ریستارت کنید. حالا پس از بوت شدن ویندوز، باید در کنار آیکن جستجو در تسک بار، با آیکن مربوط به هوش مصنوعی Copilot روبرو شوید. اگر به هر علتی چنین آیکنی وجود ندارد ولی این هوش مصنوعی در سیستم نصب شده، کافی است برای دسترسی به کلیدهای Windows+C را فشار دهید.

در صورتی که آپدیت حاوی این مشخصه برای شما منتشر نشده باشد، می توانید عضو پروژه Windows Insider شوید که برای کاربران عضو این پروژه، آپدیت های ویندوز زودتر منتشر می گردد. برای عضویت در این پروژه، می توانید مسیر Settings > Windows Update > Windows Insider Program > Get Started را دنبال کنید.

چگونه از هوش مصنوعی Copilot ویندوز استفاده کنیم؟

این هوش مصنوعی کاربردهای متنوع و بسیار مهمی دارد. ولی در این مطلب هدف اصلی ما چگونگی بهره گیری از آن است و به همین دلیل در این مطلب به بعضی تنظیمات آن می پردازیم.

نشان دادن آیکن هوش مصنوعی Copilot

اگر آیکن مربوط به این مشخصه در تسک بار نشان داده نمی گردد، راهی مسیر Settings > Personalization > Taskbar شوید و گزینه Copilot را فعال کنید. در کنار استفاده از این آیکن، می توانید کلید های Windows+C را فشار دهید.

چگونه هوش مصنوعی Copilot را به مرورگر اج وصل کنیم؟

برای بهبود عملکرد این هوش مصنوعی، بهتر است دسترسی مستقیم به مرورگر اج را فراهم کنید. برای این کار ابتدا هوش مصنوعی Copilot ویندوز را باز کنید و سپس در سمت راست بخش فوقانی روی آیکن سه نقطه کلیک کنید.

در این پنجره، گزینه Let Copilot in Windows use Microsoft Edge content را فعال کنید.

با فعال کردن این گزینه، می توانید از این هوش مصنوعی سوالاتی در خصوص تب فعال در مرورگر بپرسید تا بر اساس اطلاعات قرار گرفته در این تب، به شما جواب دهد. بعلاوه از این هوش مصنوعی می توانید برای تعامل با سیستم هم استفاده کنید و مثلا اگر بنویسید organize my windows، از شما خواسته می گردد که می خواهید پنجره ها را با قابلیت Snap منظم کنید که در صورت انتخاب گزینه Yes، این کار انجام می گردد.

راه حل جایگزین برای فعال کردن هوش مصنوعی Copilot

با وجود اینکه در آپدیت نو ویندوز 11 این مشخصه ارائه شده و کاربران ایرانی هم آن را دریافت نموده اند، اما به علت محدودیت های مایکروسافت ممکن است برای بعضی کاربران فعال نشده باشد. بنابراین اگر حتی بعد از نصب آخرین آپدیت هنوز به این مشخصه دسترسی ندارید، می توانید از یک راه حل جایگزین استفاده کنید.

برای این کار در صفحه دسکتاپ راست کلیک کنید و سپس بعد از انتخاب گزینه New، روی create a Shortcut کلیک کنید و سپس دستوری که در ادامه نوشته شده را در این بخش قرار دهید.

microsoft-edge://?ux=copilot&tcp=1&source=taskbar

بعد از کلیک بر روی Next، برای این میان بر یک نام انتخاب کنید. با ایجاد این میان بر، می توانید از آن برای دسترسی به هوش مصنوعی Copilot ویندوز استفاده کنید. بار دیگر باید تاکید کنیم این دستور فقط زمانی جواب می دهد که آپدیت مربوطه را نصب نموده باشید.

منبع: HowToGeek

منبع: دیجیکالا مگ

به "چگونه از هوش مصنوعی Copilot در ویندوز 11 استفاده کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از هوش مصنوعی Copilot در ویندوز 11 استفاده کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید