ویدئو، خطر استفاده افراطی از شبکه های اجتماعی بر روابط خانوادگی

به گزارش وبلاگ ماشین، استفاده افراطی و کنترل نشده از شبکه های اجتماعی از مهم ترین عوامل کاهش اندازه گفت وگو میان اعضای خانواده و در نهایت شکاف عاطفی در خانواده ها است.

ویدئو، خطر استفاده افراطی از شبکه های اجتماعی بر روابط خانوادگی

گروه سواد رسانه وبلاگ ماشین؛ امروزه ورود فناوری های نو به خانه ها و استفاده کنترل نشده از شبکه های اجتماعی از مهم ترین عوامل کاهش مقدار گفت وگو میان اعضای خانواده و در نهایت شکاف عاطفی در خانواده ها محسوب می گردد. تشویق مردم به ماندن در خانه در دوران کرونا هم باعث افزایش تمایل آن ها به ارتباطات مجازی شده است. نوترین پژوهش ها نشان می دهد میانگین گفت وگو در خانواده های ایرانی به کمتر از 15دقیقه رسیده است.

برای مراقبت از کانون خانواده و جلوگیری از آسیب های شبکه های اجتماعی در روابط درون خانواده چه باید کرد؟ مهم ترین نکته این است که فرصت های خوب برای گفت وگو در خانه را پیدا کنید و با اهمیت دادن به صحبت های طرف مقابل، نیازهای عاطفی او را تقویت کنید. حتماً بخشی از گفت وگوی خود را به موضوع شبکه های اجتماعی اختصاص دهید و قوانینی برای مدیریت زمان استفاده از آن وضع کنید. از فرصت بازی و تفریحات سالم در خانه برای تعامل بیشتر و برقراری گفت وگوهای صمیمانه و چهره به چهره بهره ببرید. درباره اخبار روز و منتشر شده در شبکه های اجتماعی باهم بحث و گفتگو داشته باشید و از تجربه و مهارت یکدیگر برای استفاده بهتر از شبکه های اجتماعی بهره گیرید.

در ادامه ویدئوی زیر را ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس

به "ویدئو، خطر استفاده افراطی از شبکه های اجتماعی بر روابط خانوادگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو، خطر استفاده افراطی از شبکه های اجتماعی بر روابط خانوادگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید