نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار چه کسانی هستند؟

به گزارش وبلاگ ماشین، اصغر فرهادی انوشه انصاری و پرفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم فروشنده برای شرکت در مراسم اسکار به آموزشگاه معرفی کرد.

نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار چه کسانی هستند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی انتشار بیانیه اصغر فرهادی مبنی بر عدم شرکت در مراسم اسکار با توجه به قانون ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور مسلمان به آمریکا، اصغر فرهادى، انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم فروشنده براى شرکت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفى کرد.

انوشه انصاری، متولد ایران (مشهد) سال 1345، اولین زن ایرانى فضانوردی ست که به فضا رفته است. او همچنین چهارمین دنیاگرد فضایی ست که هزینه سفر به فضا را خود پرداخت نموده است. انوشه انصاری در دوران نوجوانی به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او مدرک کارشناسی خود را در رشته الکترونیک و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه جرج میسون و سپس مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه جرج واشنگتن دریافت کرد و در حال حاضر در حال اخذ کارشناسی ارشد در رشته نجوم از دانشگاه سوینبورن (Swinburne) است. انوشه انصاری عضو Vision Circle وابسته به بنیاد X-prize و همچنین عضو هیات امنای این بنیاد است. او تا کنون افتخارات فراوانی کسب نموده، از جمله: دریافت جایزه ویژه بنیاد ملی زنان پیشگام در کار، دریافت جایزه کارآفرینی دانشگاه جرج میسون، دریافت جایزه دانش آموخته ممتاز و برگزیده دانشگاه جرج واشنگتن و دریافت جایزه سال ناحیه جنوبی کار آفرینی ارنست و یانگ. او عضو هیات مدیره بنیاد (Make-a-Wish) شمال تگزاس و مرکز دفاع از بچه ها کالین کانتی (Collin County Childrens Advocacy Center) است و همچنین همکاری هایی با چندین مرکز غیر انتفاعی دیگر، از جمله بنیاد آشوکا (Ashoka) برای حمایت از فعالیت های کارآفرینان اجتماعی دارد.

همچنین پروفسور فیروز نادری دیگر ایرانى صاحب نام در دنیا، متولد ایران (شیراز) 1325 است. او مدیرکل اکتشافات منظومهٔ خورشیدی در ناسا و معاون پیشین مدیرکل تنظیم راهبردهای آزمایشگاه پیش رانش جت (Jet Propulsion Laboratory) در ناسا (NASA) است. فیروز نادری تحصیلات متوسطه خود را در ایران به سرانجام رساند و پس از آن به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد. او تحصیلات دانشگاهی خود را در آمریکا و در رشته مهندسی برق ادامه داد. نادری دوره کارشناسی خود را در دانشگاه ایالاتی آیووا و مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای خود را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به اتمام رساند. نادری، پس از سرانجام تحصیلات خود به ایران بازگشت و مدتی در مرکز سنجش از دور ایران فعالیت کرد. پروفسور فیروز نادری در مدت همکاری خود با ناسا مشاغل و مسئولیت های مدیریتی و فنی متعددی را در زمینه ماهواره های مخابراتی متحرک، رادارهای سنجش از دور، رصدخانه های تحقیقاتی اختر فیزیک، اکتشاف مریخ و سایر اجرام منظومه شمسی برعهده داشته است. نادری از سال 2000 مدیریت برنامه تازه تاسیس مریخ را بر عهده گرفت. وظیفه مرکز برنامه مریخ آن است که تمام تحقیقات مربوط به سیاره مریخ را راهنمایی و برنامه ریزی کند. فیروز نادری همچنین مسئولیت طراحی چشم انداز راهبردی پنج تا 20 ساله JPL را برعهده دارد و در حال حاضر (از سال 2011) در سمت مدیریت پژوهش های روباتیک منظومه خورشیدی ناسا در حال فعالیت است. سال گذشته ریز سیاره اى به نام پروفسور نادرى در آستانه بازنشستگى اش در ناسا، ثبت شده است.

این دو ایرانی پیروز ساکن آمریکا، در شب مراسم هشتاد و نهمین اسکار، به نمایندگی از اصغر فرهادی و فیلم فروشنده در مراسم حضور خواهند داشت. هفتمین ساخته اصغر فرهادی، نامزد سینمای ایران در اسکار 2017 و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان است. این مراسم ساعت پنج صبح دوشنبه (بامداد نهم اسفند ماه- بیست و هفتم فوریه) به وقت تهران شروع می گردد.

مجله اینترنتی وبلاگ ماشین

منبع: setare.com

به "نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگان اصغر فرهادی در اسکار چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید