ساماندهی روان آب ها با اجرای حوضچه در کرمان

به گزارش وبلاگ ماشین، سرپرست شهرداری منطقه دو کرمان از ساخت 2 حوضچه (منهول) در نقاط حساس منطقه دو برای هدایت آب های سطحی در زمان بارندگی خبر داد.

ساماندهی روان آب ها با اجرای حوضچه در کرمان

علی رحیمی راد با بیان اینکه محدوده بلوار کشاورز به بلوار جمهوری اسلامی و مقابل هتل پارس، از جمله نقاطی هستند که طی سال های گذشته در زمان بارندگی مشکل آبگرفتگی داشته اند، گفت: به همت معاونت حمل ونقل و امور زیربنایی منطقه دو، عملیات احداث حوضچه (منهول) در جوی راستگرد بلوار کشاورز به بلوار جمهوری اسلامی از اوایل هفته جاری آغاز شده است.

او اضافه کرد: از هفته آینده نیز عملیات احداث منهول (حوضچه) بعدی در محدوده هتل پارس آغاز خواهد شد.

سرپرست شهرداری منطقه دو کرمان اظهار داشت: پس از پایان احداث، عملیات لوله گذاری برای اتصال به شبکه آب خام بلوار جمهوری اسلامی، نصب پمپ با هدف پمپاژ آب های جمع آوری شده در منهول در زمان بارندگی، نصب المک برای بارگیری آب های باقیمانده با استفاده از تانکر و انتقال به فضا های سبز به همت معاونت خدمات شهری منطقه دو انجام می شود.

رحیمی راد با بیان اینکه همه این اقدامات با هدف رضایت و رفاه حال شهروندان در زمان بارندگی های احتمالی در حال انجام است، ابراز امیدواری کرد که در بارندگی های امسال با مشکل جدی در محدوده های یاد شده روبرو نشویم.

او اظهار داشت: 60 نقطه در سطح منطقه دو، برای حفر چاه های جذبی با هدف دفع روان آب ها شناسایی شده است و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، عملیات حفر آن ها انجام خواهد شد.

سرپرست شهرداری منطقه دو کرمان، از شهروندان خواست نسبت به بازبودن درِ چاه های آب باران و اصلاح ناودان های منازل خود برای جلوگیری از جاری شدن آب های باران به سمت معابر اقدام کنند.

وبلاگ ماشین کرمان کرمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ساماندهی روان آب ها با اجرای حوضچه در کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی روان آب ها با اجرای حوضچه در کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید