بزرگترین هواپیمای دنیا یک وسیله نقلیه مافوق صوت را به آسمان برد

به گزارش وبلاگ ماشین به نقل از اسپیس، استراتولانچ، هواپیمای بزرگ Roc که طول بال آن به مقدار یک زمین فوتبال است، وسیله تالون-A را به آسمان صحرای مجاوه در کالیفرنیا برد.

بزرگترین هواپیمای دنیا یک وسیله نقلیه مافوق صوت را به آسمان برد

تالون-Aیک وسیله نقلیه مافوق صوت کاملاً قابل استفاده مجدد است که به وسیله استراتولانچ ساخته شده است. این وسیله نقلیه که قبلاً به عنوان وسیله نقلیه آزمایشی Hyper-A شناخته می شد، برای دسترسی بیشتر به تست های مافوق صوت، ارائه یک بستر آزمایشی قابل اعتماد برای تحقیقات و آزمایش های مافوق صوت و پشتیبانی از ماموریت های عملیاتی طراحی شده است.

براندون وود نائب رئیس بخش برنامه ها و عملیات های استراتولانچ در یک تله کنفرانس خبری گفت: این نخستین پرواز آزمایشی یکپارچه سیستم پرتاب تالون است. ما نسبت به این عملیات پیشرفت می کنیم و به طور حتم پروازهای بیشتری برای بستر مافوق صوت مان انجام می دهیم.

هواپیمای Roc استراتولانچ همراه نمونه اولیه وسیله پرتاب تالون 8 متری از مقری در صحرای مجاوه به هوا پرواز کرد. طی این عملیات تالون به بخش مرکزی هواپیما متصل شد. پرواز مذکور بیش از 5 ساعت طول کشید و طی آن هواپیما به ارتفاع بیش از 7 هزار متری زمین رفت.

طبق بیانیه شرکت این عملیات به طور کامل موفقیت آمیز بوده است.

این شرکت مشغول توسعه ای از مجموعه ای از وسایل پرتاب تالون به عنوان بستر آزمایشی برای پروازهای مافوق صوت است که سرعت آنها به 6 ماخ یا 6 برابر سرعت صوت می رسد. پرواز تالون-A در حقیقت هشتمین پرواز هواپیمای استراتولانچ اما نخستین عملیات وسیله پرتاب به شمار میرود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بزرگترین هواپیمای دنیا یک وسیله نقلیه مافوق صوت را به آسمان برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین هواپیمای دنیا یک وسیله نقلیه مافوق صوت را به آسمان برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید