اسپانیا صادرات سلاح به ترکیه را متوقف کرد

به گزارش وبلاگ ماشین، فارس نوشت: دولت اسپانیا ضمن اذعان به خطر افتادن تمامیت ارضی سوریه پس از حمله ترکیه، تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به آنکارا را متوقف کرد.

اسپانیا صادرات سلاح به ترکیه را متوقف کرد

اسپانیا از صادر کنندگان عمده اسلحه به ترکیه سه شنبه از تعلیق ارسال تجهیزات نظامی به ترکیه بابت حمله ارتش این کشور به شمال سوریه اطلاع داد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه دولت سوسیالیست اسپانیا از ترکیه خواست که به این عملیات نظامی سرانجام دهد. اسپانیا معتقد است که این اقدام ترکیه ثبات منطقه را به خطر انداخته، تعداد پناهندگان را افزایش داده و تمامیت ارضی سوریه را تهدید می نماید.

بر اساس این گزارش، عملیات نظامی ترکیه علیه شبه نظامیان کُرد شمال سوریه که از 17 مهر شروع شد، با انتقاد شدید کشورهای اروپایی روبرو شد. بنا بر اعلام آنکارا، ارتش ترکیه میخواهد تا عمق 30 تا 35 کیلومتری سوریه پیشروی کند.

در بیانیه وزارت خارجه اسپانیا در این زمینه آمده است: با هماهنگی با شرکای خود در اتحادیه اروپا، اسپانیا مجوزهای صادرات تسلیحاتی جدید که می تواند در این عملیات در سوریه استفاده گردد را لغو می نماید.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: نگرانی های امنیتی مشروع ترکیه باید با ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک و نه اقدامات نظامی برطرف گردد.

این در حالی است که وزیر خارجه هلند نیز گفت که در دیدار با همتای ترکیه ای خود از وی درخواست نموده تهاجم به سوریه متوقف گردد.

استف بلاک وزیر امور خارجه هلند روز دوشنبه در دیدار با مولود چاووش اغلو همتای ترکیه ای خود به وضوح به وی گفت که دولت هلند مخالف تهاجم ترکیه به شمال سوریه است و آن را محکوم می نماید.

بر اساس اعلام موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم (سیپری) اسپانیا پس از آمریکا،کره جنوبی، آلمان و ایتالیا پنجمین تامین کننده تسلیحات ترکیه خلال سال های 2008 و 2018 بود.

23231

منبع: خبرآنلاین

به "اسپانیا صادرات سلاح به ترکیه را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیا صادرات سلاح به ترکیه را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید