پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد هیچ مبنای قانونی ندارد

به گزارش وبلاگ ماشین، نماینده مردم تبریز گفت: ابتدای دولت تدبیر و امید به مسئولان تذکر داده شد که یارانه صرفا برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه طراحی شده؛ لذا معتقدم پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد هیچ معنا و مفهوم و مبنای قانونی ندارد.

پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد هیچ مبنای قانونی ندارد

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ ماشین، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مصاحبه با دانشجو، در مورد حذف یارانه دهک های بالا، گفت: هدف از قانون هدفمندی یارانه ها این بود که با رهاسازی قیمت ها و حذف یارانه حامل های انرژی به اقشار آسیب پذیر جامعه و افرادی که در تامین هزینه های خود با مشکل رو به رو هستند یاری گردد.

وی با بیان اینکه باید یارانه دهک های بالای جامعه حذف گردد، اضافه کرد: قرار نبود به اقشار پردرآمد و ثروتمند یارانه پرداخت گردد و همان ابتدای دولت تدبیر و امید به مسئولان تذکر داده شد که یارانه صرفا برای اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه طراحی شده است؛ لذا معتقدم پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد هیچ معنا و مفهوم و مبنای قانونی ندارد.

سعیدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دولت به آب، برق، گاز و دیگر حامل های انرژی یارانه تخصیص می دهد، توضیح داد: این در حالی است که متاسفانه یارانه حامل های انرژی بالسویه توزیع نمی گردد.

نماینده مردم تبریز با ذکر مثالی در این رابطه، گفت: مگر فردی که در منزل بالای شهر خود استخر دارد با قشر ضعیف جامعه که از این امکانات برخوردار نیستند به طور یکسان از یارانه آب استفاده می نماید؟ آیا فردی که از چند دستگاه خودرو برخوردار است با فردی که هیچ وسیله نقلیه ای ندارد به طور مساوی از یارانه بنزین استفاده می نماید؟ مگر فردی که لوازم برقی متعددی دارد با فردی که حتی یک یخچال هم ندارد به طور یکسان از یارانه برق استفاده می نماید؟

سعیدی با تاکید براینکه ثروتمندان جامعه نهایت استفاده از یارانه های پنهان را می برند، یادآور شد: به نظرم با قطع یارانه دهک های بالا باید این پول در جهت حمایت از فراوری و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه صرف گردد.

وی گفت: در حال حاضر حدود 6 میلیون نفر در جامعه تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و با مسائل جدی روبرو هستند که باید به وضعیت آن ها رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد هیچ مبنای قانونی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت یارانه به اقشار پردرآمد هیچ مبنای قانونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید